Дата народження:08.11.1963р.
Освіта:Середня спеціальна
Спеціальність за дипломом:Медична сестра
Посада:Вихователь
Стаж роботи:33 років
Гра є провідним видом діяльності дошкільнят, завдяки якій дитина розвивається, отримує інформацію про навколишній світ, знаходить досвід комунікації. Однак такий потужний виховний ефект можна отримати тільки при правильному проведенні ігор, організації діяльності з іграшками.
Гра для дитини – це не просто розвага чи спосіб зайняти себе у вільний час. Це серйозна діяльність, яка є першим кроком по освоєнню норм і правил існування в соціальному середовищі. Гра дає можливість ненав’язливо, у цікавій та захоплюючій для дитини формі надати на нього наступне вплив:
Гра – це спосіб входження дитини в дорослий світ, отримання досвіду людської діяльності, репетиція свого майбутнього життя. Участь батьків в дитячій грі показує, що вони схвалюють такі їх заняття.
Виховання дошкільника шляхом моралей з самого початку приречена на провал. А ось використання гри як виховного засобу дозволить досягти значних результатів. Можливості гри в цьому плані величезні.
Дитині не потрібно десять разів повторювати правила поведінки в громадських місцях, за столом, на святі і т.д. Простіше показати це на прикладі гри і дати можливість попрактикуватися в їх застосуванні аж до вироблення стійкого досвіду.
Дітям дуже подобаються сюжетно-рольові ігри «У магазині», «Ми пасажири», «День народження» тощо. Діти вчаться ввічливості, швидше запам’ятовують словесні формулювання, які використовуються в тих чи інших обставинах.
Граючи в такі ігри, діти швидко вживаються в роль дорослого і вже самі починають давати вказівки іграшкам або товаришам по грі «Не розмовляй за столом», «Поступися місцем в автобусі» і т.д. Виходить, що тепер вони стають ініціатором виконання існуючих норм і правил.
Причому в ході гри можна відтворювати, як позитивні, так і негативні варіанти дії. Емоції і враження від розігрування різних форм поведінки дозволять дітям інтуїтивно обрати саме ті, які вважаються нормою в нашому суспільстві. Таким чином у дошкільнят формуються моделі правильної поведінки.
Гра як не можна краще допомагає виробляти у дитини такі риси характеру як наполегливість, воля, бажання перемогти. Особлива роль в цьому відводиться рухливим іграм. Більшість з них носить змагальний характер, де виграє спритніший, сміливий, кмітливий. Крім цього рухливі ігри відіграють величезну роль у фізичному вихованні дошкільнят, виробленні основ здорового способу життя.
Також часто в ході гри дитина ставиться в умови, коли він повинен робити самостійний вибір. Це сприяє формуванню у нього відповідальності за свої дії, впевненість в собі.
Участь в ігровій діяльності викликає у дітей багато емоцій. Під впливом цього у них закладається здатність до співпереживання, співчуття, прояву поблажливості.
Використання дидактичних ігор розвиває у дошкільників допитливість і інтелектуальну активність. Це підвищує їх працездатність і сприяє вдосконаленню пізнавальних процесів.
Гра підштовхує дитину до перетворення існуючої реальності, створення вигаданої нової дійсності. Це допомагає розвивати фантазію, уяву. Творчі, театралізовані ігри сприяють виявленню талантів малюка, формуванню естетичних схильностей.
Граючи в ігри, дитина має можливість приміряти на себе різні соціальні ролі. Він відображає моделі поведінки в різних ситуаціях, які потім зможе використовувати в своєму дорослому житті.
У ході ігор у дітей розвивається вміння діяти цілеспрямовано, прикладати спільні зусилля для отримання результату, допомагати один одному. Вони взаємодіють один з одним, вчаться встановлювати продуктивні взаємини.
Величезну роль надає ігрова діяльність на формування комунікативних компетентностей. Дітям потрібно навчитися домовлятися, правильно формулювати свої думки, користуватися готовими мовними шаблонами.
Мета: Закріпити уявлення дітей про весну, весняні явища природи.
Закріпити знання закличок до сонця, уявлення про те, що сонечко світить і гріє, йому раді люди і птахи, викликати позитивні емоції під час малювання та гри. Розвивати увагу, дрібну моторику рук, вміння діяти за сигналом вихователя.
Хід заняття.
- Діти, подивіться, сьогодні до нас прийшли гості. Давайте з ними привітаємось.
- Добрий день!
- Діти, а скажіть мені яка зараз пора року. (Весна).
- Прийшла весна, змахнула чарівною поличкою і сталося диво. Все навколо ожило, сміється, радіє весняному сонечку.
- Повертаються з теплих країв птахи.
(Звучить запис «Голос птахів»).
- Діти, а хто це так гарно співає? (Пташки).
- А чому вони так весело співають?
- Так, птахам радісно, тому що стало тепло, світить сонечко, прийшла весна.
- Давайте покличемо сонечко.
(Усі разом співають закличку).
Вийди, вийди, сонечко
На дідове полечко,
На бабине зіллячко
На наше подвір'ячко.
На веселі квіточки
На маленькі діточки
Тут вони граються
Тебе дожидаються.
До нас в гості у садок
Завітало сонечко.
І заграло промінцем
У наше віконечко.
- Почуло сонечко нашу пісеньку І Оленочки віршик й заглянуло до нас, принесло своє ніжне проміннячко.
- Давайте погріємо свої ручки, піднімемо голівки і хай ласкаве сонечко, своїми промінчиками торкенься нашого личка.
- Діти, весною сонечко часто закривають хмарки і падає дощик. Пограємо гру
«Сонечко і дощик».
- Діти, а ви знаєте де живе сонечко? (На небі).
- Якого кольору небо? (Синього).
- А сонечко якого кольору? (Жовтого).
- Діти але наше сонечко дуже сумне. А ви знаєте чому?
- Так, бо у нього немає промінчиків.
- То давайте домалюємо сонечку промінчики.
- Ми будемо малювати з допомогою долоньок з розтуленими пальчиками та жовтої фарби. І прикладати їх навколо жовтого диска.
- Діти, підніміть руки догори і подивіться. У кожного з нас є своє сонечко.
Долонька – це сонечко, а пальчики – це його промінчики.
Вдень сонечко світить, а в нічку – лягає спати.